У кожному місті є французькі пекарні, італійські ресторани, де готують піцу і пасту чи суші-бари, де відвідувачі пораються паличками для їжі. Ще 15 років тому для нас це було новим. Проте зараз досвідчену публіку не легко здивувати навіть найвідомішим шефам.
На зміну складним шедеврам кулінарії прийшов тренд на прості і помірні страви. Скандинавська кухня — це баланс у всьому: виборі інгредієнтів, смаках і порціях. головна мета New Nordic полягає в тому, щоб зберегти натуральний смак шляхом використання мінімальної термічної обробки і кількості спецій.
Вибір продуктів у першу чергу диктують природні умови. Фінляндія, Швеція, Данія і Норвегія багаті на рибу і морепродукти. Ще північні народи чудово готують м’ясо, наприклад, оленину і телятину. Звичні овочі, такі як картопля, цибуля чи морква доповнені цілком неочікуваними інгредієнтами на кшталт моху, фенхеля, кропиви і лакриці.
Шведська письменниця Бронте Аурель написала серію книг про принцип життя, побут і страви північних країн. Одна з них, «Скандинавська кухня. Проста і затишна їжа на будь-який смак», розповідає про те, як приготувати національні страви півночі на кожен день і для свят. Ми допоможемо вам насолодитися ScandiKitchen, приготувавши два простих рецепти.
Рибний бульйон — 1,5 л.
Цибуля-шалот — 2 штуки
Цибуля ріпчаста — 1 штука
Стебло селери — 1 штука
Пор — 1 штука
Морква — 1 штука
Пастернак — 1 штука
Молюски — 300 г.
Філе тріски — 350 г.
Креветки — 150 г.
Вершкове масло — 25 г.
Жирні вершки — 150 мл.
Пшеничне борошно — 25 г.
Білий винний оцет — за смаком
Лимонний сік — за смаком
Дрібка цукру
Сіль і перець — за смаком
1. 500 мл. рибного бульйону доведіть до кипіння. Додайте овочі, крім ріпчастої цибулі, і варіть на слабкому вогні 7-10 хвилин, поки вони не стануть м’якими.
2. Промийте свіжих молюсків і підготуйте для них окремий посуд. Налийте воду до рівня 1,5 см і варіть мушлі до відкриття стулок.
3. Обсмажте ріпчасту цибулю, щоб вона стала золотавою, і просійте туди борошно. Повільно влийте трохи охололого рибного бульйону для отримання соусу. Потім додайте гарячий бульйон з овочами у цей посуд. Варіть 5-7 хвилин.
4. Приправте спеціями і оцтом. Зменшіть вогонь і, помішуючи, влийте вершки. Вони зроблять суп легким і кремовим. Збризніть соком лимона.
5. Покладіть в каструлю ніжне філе тріски і варіть іще 5 хвилин. Після зняття з вогню додайте креветки і розкриті мушлі з молюсками. Подавайте суп гарячим і зі скибкою лимона, який прекрасно поєднується з дарами моря.
Буряк — 300 г.
Кріп — 1 столова ложка
Фенхель — 1 штука
Сметана — 220 г.
Молоко — 100 мл.
Сир фета — 200 г.
Вершкове масло — 150 г.
Яйце куряче — 2 штуки
Пшеничне борошно — 170 г.
Житнє борошно —100 г.
Оливкова олія — за смаком
Бальзамічний оцет — за смаком
Волоські горіхи — 50 г.
Яєчний жовток — 1 штука
Вода — 4 столові ложки
Сіль і перець — за смаком
1. Варіть буряк 30-40 хвилин, поки він не стане м’яким. Потім помийте його під холодною водою і очистіть від шкірки.
2. Для основи тарта перетріть вершкове масло з двома видами борошна до крихт, додайте дрібку солі. У суміш влийте жовток і воду, замісіть тісто. Приберіть його в холодильник на пів години.
3. Вийміть охолоджену заготовку, розкачайте і викладіть у фігурну форму для випічки зі зйомним дном.
4. Розігрійте духовку до 180 градусів і помістіть туди форму.
5. Поки основа випікається і стає хрумкою, змішайте сметану, молоко, яйця, кріп, сир фета і присмачіть спеціями.
6. Візьміть духмяний фенхель і видаліть нижню частину. Наріжте тонкими скибочками. Обсмажте його на слабкому вогні в оливковій олії з додаванням бальзамічного оцту до золотистого відтінку.
7. Вийміть з духовки гарячу основу. Викладіть в неї фенхель і сметанну начинку. Наріжте хрумкий буряк тонко і красиво викладайте зверху. Потім вкрийте кремовою сумішшю і притрусіть горішками.
8. Випікайте тарт ще 20-25 хвилин. Після він стане бордовим і просотаним соком буряка. Прикрасьте випічку горіхами і кропом. Подавайте незвичайний скандинавський десерт теплим.